3D Modelleme Hizmeti

Ash Robotik, 3D ürün modelleme hizmetleri ile farklı sektörlerdeki üreticiler için üretkenliği artıran ve rekabette bir adım önde olmalarını sağlayan çeşitli hizmetler sunmaktadır. Geçmişte 2D modeller çoğu üretici için yeterli olurken, günümüzde üreticilerin çoğu 3D modellemenin avantajlarını fark ederek, tercihlerini bu alanda kullanmaktadır. 2D modellemenin aksine 3D modelleme, ürün tasarım bilgilerine erişimi ve anlayışı geliştirir. Bu bilgi akışı yapısal verimsizlik, insan hataları ve tasarım döngülerini uzatan çeşitli faktörleri minimize eder ya da tamamen ortadan kaldırır.

Nihayetinde 3D ürün modelleme, tasarım ve üretim süreçlerinde ihtiyaç duyulan verimliliği maksimize ederken maliyet tasarrufu, pazara daha hızlı açılma ve ürün yenilikleri açısından çeşitli fırsatlar sunar.

Katı Modelleme

Hemen hemen tüm üretim süreçlerinin ilk aşaması olan modelleme, CAD programları kullanılarak istenen ürüne ait modellemenin yapıldığı bir süreçtir. Günümüzün CAD programlarının hemen hepsi üç boyutlu katı modelleme yapabilecek kadar gelişmiştir. 3D baskı teknolojileri için yapılan modelleme süreçlerinde de üç boyutlu katı modelleme kullanılmakta, elde edilen çıktılar yazıcıya aktarılarak istenen ürünün üretilmesi sağlanmaktadır.

Tersine Mühendislik ve Ürün Geliştirme

Üretimi durmuş eski bir ürünü, parçalarını ya da yeni üretim bir ürünün nasıl üretildiğini ortaya çıkarmak mı istiyorsunuz? Ash Robotik, tersine mühendislik ve hızlı prototipleme için kullanılan son teknoloji 3D tarayıcılar ile her parçayı kolaylıkla dijitalleştirme yeteneğine sahiptir. Konusunda uzman ekibimiz, hemen her tür ürüne kolaylıkla tersine mühendislik süreçleri planlayabilir ve süreç boyunca size destek verebilir.

Endistüriyel Ürün Tasarımı

Endüstriyel Ürün Tasarımı, yaratıcı yeniliği teknik ve ticari becerilerle birleştiren bir süreçtir. Fikir ve projeler kavramsallaştırılırken gerekli teknik bilgi ve becerinin yanı sıra bu alanda edinilen tecrübelerin de sürece dahil edilmesi gereklidir. Aksi halde, ürettiğiniz fikir ya da projenin beklentilerini karşılamanın çok uzağında kalması ile sonuçlanabilir.

Ash Robotik, uzun yıllar boyunca endüstriyel ürün tasarımı alanında edindiği bilgi ve tecrübeyi kullanarak projelerinize hayat verebilir. Fikir üretiminden prototip oluşturmaya ve ticarileştirmeye kadar endüstriyel ürün tasarımı yaşam döngüsünde size rehberlik edebilir, danışmanlığınızı da yapabiliriz.